Sekretäri seitse ametit
sekretar.ee toimetaja
Sekretar.ee Facebookis
Sekretäri blogid
Ajajuhtimise blogi - Kristjan Otsmann
Raimo Ülavere
Indrek Maripuu
Ajajuhtimise blogi - Kristjan Otsmann
Raimo Ülavere
Ajajuhtimise blogi - Kristjan Otsmann
Raimo Ülavere
Ajajuhtimise blogi - Kristjan Otsmann
Personali Praktik
Äripäeva infopank
Delovõje Vedomosti
Tagasi
Teksti suurus AAA E-mail Saada sõbrale Print
Blogi
Persoonibrändi blogi - Liisi Toom
30.11.2010

Kuidas olulised asjad ära teha

Persoonibrand.ee

Kes meist ei oleks vahepeal tundnud, et nii palju on teha ja kohe hakkan tegema Neid Asju…ja siis tuleb lillele vett anda, kohvitassid ära pesta, raamatud kokku panna, sõbrale kiri kirjutada, üks video Youtube-ist vaadata jne.

Et ikka oleks kerge Neid Asju ära teha. Ühel hetkel on aga päev otsas ja olulised asjad tegemata.

Ühelt poolt on inimesel vahepeal vaja oma tähtsatest ülesannetest eemalduda, sest sel ajal saab aju tasapisi edasi töötada ja parimaid lahendusteid leida. Õnnelikumal juhul tuleb peale pikka prokrastineerimist ikka ka inspiratsioonilaine ja teed kiirelt selle olulise asja (aastaaruanne näiteks) ka ära.

Asjade edasilükkamisel võid avastada, et seda polnudki veel vaja teha, sest kolleeg saadab veel olulisi andmeid, vmt. Mõnda probleemi lihtsalt ei ole vaja lahendama hakata kohe.

Küll aga ei ole mõistlik prokrastineerimist väga sagedasti harrastada, sest ühel hetkel tekib sellest kuhi tegemata töid, mis omakorda tekitab tunde, et sa ei saa millegagi hakkama. Mis ei ole tõsi. Seega otsusta hoolikalt, mis on prioriteetne, tee raksemad asjad ära kohe esimesel võimalusel päeva alguses, sest siis saad edasise päeva pühendada jooksvatele asjadele.
Järgmine video on kõigile neile, kes vajavad veel olulist põhjust, mida enne olulise asja tegemist ära teha.


 

Hinda siin: 
Jaga teistega:
Tagasi
Teksti suurus AAA E-mail Saada sõbrale Print
Lisa oma kommentaar
Viimased uudised
Üks küsimus
Millised on Sinu suhted bossiga?
Tööalaselt saame hästi läbi, eraelulistel teemadel ei suhtle.
Suhtleme vabalt nii professionaalsetel kui eraelulistel teemadel.
Iial ei tea, mis tujuga ta tööle tuleb.
Olen kaalunud ebameeldiva juhi tõttu töökoha vahetust.
[2495häält]